Menu
فن آوا کارت را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید © 2016 Fanavo co | privacy | credits
معرفی پایانه های فروشگاهی (POS)
معرفی پایانه های فروشگاهی (POS)
کارتخوان

دستگاه‌های کارتخوان شرکت

اولین خدمت شرکت فن آوا کارت بر اساس رسالت کلی تمامی شرکت های پرداخت، ارائه خدمات پایانه های فروشگاهی می باشد. فن آوا به عنوان PSP عامل بیش از 9 بانک اقدام به تامین پوز برای پذیرندگان این بانک ها می نماید. ارائه خدمات پشتیبانی و پرستاری با SLA بالاتر از استانداردهای شاپرک، تعامل پویا با بانک ها، بازاریابی پوز براساس قرارداد های بانکی و ... از جمله وجوه تمایز فن آوا در ارائه خدمات به بانک ها می باشد. همینطور عدم وابستگی به بانک خاص نیز در پیشبرد اهداف بانک های طرف قرارداد فن آوا تاثیر به سزایی دارند.
همچنین فن آوا کارت با ارائه خدمات در حوزه پایانه های متصل به موبایل (MPOS) از پیش گامان این نوع پرداخت محسوب شده که باعث تنوع محصول مد نظر مشتریان گردیده است.
فن آوا کارت با همکاری شرکای تجاری خود، آمادگی ارائه خدمات پرداخت بر روی کیوسک های خاص منظوره یا مورد مصرف عمومی را نیز دارا می باشد.
از دیگر امکانات قابل ارائه از سوی فن آوا کارت می توان به امکان مدیریت پرداخت های خرد، مدیریت تراکنش های Close Loop و ... اشاره نمود.

ارائه انواع خدمات مربوط به دستگاه¬های کارتخوان فروشگاهی از قبیل :
 خرید
 مانده گیری
 پرداخت انواع قبوض
 ارائه شارژ انواع اپراتورها
 شارژ کارت بلیط مترو و BRT
 پرداخت قبض جریمه
 خدمات زیرسوئیچ
 ارائه خدمات ویژه از قبیل کالای ایرانی، سبد کالا و بیمه کشاورزی
 از طریق انواع پایانه های فروشگاهی 

 استفاده از برند های معتبر جهانی
Ingenico
PAX
 Bitel
CASTLE

 

شرایط همکاری: 


شرکت فن آوا آمادگی ارائه خدمات پایانه های فروشگاهی تحت شرایط ذیل را دارد:
قرارداد اجاره و پشتیبانی
قرارداد اجاره به شرط تملیک
قرارداد بر اساس مبلغ تراکنش و گردش مالی 
تامین دستگاه کارتخوان  و خدمات پشتیبانی و پرستاری از فن آوا و راهکارهای دیگر همکاری 

 

 

دستگاههای کارتخوان  فن آوا کارت بر اساس بستر ارتباطی و قابلیت‌های آن دارای انواع زیر است :
انواع پایانه های فروشگاهی کارت خوان و قابلیت های آنها
کارتخوان بی‌سیمGPRS
کارتخوان شبکه ای lan))
کارتخوان رایانه ای(pc-pos)
کارتخوان تلفنی Dialup
کارتخوان موبایلی MPOS

ادامه مطلب
کارتخوان تلفنی(Dialup)

این نوع دستگاه، ساده‌ترین و رایج‌ترین نوع کارتخوان بوده که جهت اتصالبه شبکه بانکی، از خطوط تلفنی استفاده می‌کند. کاربرد این دستگاه بیشتر در فروشگاه‌های خرد و با تعداد تراکنش متوسط می‌باشدکه به سادگی و با اتصال تلفن فروشگاه به کارتخوان قابل استفاده خواهد بود.

 

ادامه مطلب
کارتخوان بی‌سیم

دستگاه پايانه سيار (GPRS POS )، نسل جديدي از دستگاههاي كارتخوان است كه با استفاده از خدمات سامانه تلفن همراه به شبكه بانكي متصل شده و تراكنش را با استفاده از سرویسهای بستر GPRS انجام ميدهد همچنین برای اتصال این نوع دستگاه به شبکه بانکی به یک سیم‌کارت تلفن همراه که قابلیت ارسال و دریافت داده از طریق شبکه اینترنت روی آن فعال باشد نیاز است

 

 


ادامه مطلب
کارتخوان شبکه‌ای(LAN)

نسل جدیدی از پایانه‌های فروش است که قادر به ارسال و دريافت اطلاعات از طريق بسترهاي شبکه محلی(LAN) و با سرعت تراكنش بسيار بالا است.کاربرد این دستگاه بیشتر در فروشگاه‌های زنجیره‌ای، مراکز خرید و فروشگاه‌های با تعداد تراکنش بالا می‌باشد و از سرعت مناسبی در پاسخگویی برخوردار است. سرعت بالا در تراکنش (كمتر از 2 ثانيه)، کاهش مغایرت‌های احتمالی، انجام تراکنش بدون نیاز به خط تلفن، انجام تراکنش با استفاده از بستر اینترنت از جمله ویژگی های این نوع دستگاه ها می باشد.

 

 

       

ادامه مطلب
کارتخوان بلوتوث

بستر ارتباطی این مدل از کارتخوان همانند سایر کارتخوان‌ها، خط تلفن و یا اینترنت است با این تفاوت که امکان حمل آن به صورت بدون سیم تا شعاع 50 متری امکان پذیر خواهد بود. کاربرد این دستگاه بیشتر در رستوران‌ها، کافی‌شاپ‌ها و سایر فروشگاه‌ها می‌باشد.راحتي و رفاه بيشتر در پرداخت وجوه توسط مشتريان، جلوگيري از تراكم افراد در كنار صندوق‌هاي پرداخت و عدم نياز به اتصالات مخابراتي اضافي از جمله ویژگی های این نوع دستگاه ها می باشد.

ادامه مطلب
کارتخوان رایانه‌ای (PC-Pos)

عملکرد این دستگاه های کارتخوان با فرمان رایانه صورت می‌گیرد. به این ترتیب که با صدور فاکتور در سیستم حسابداری فروشنده، دستور انجام تراکنش به همراه مبلغ و ساير اطلاعات مورد نياز از رایانه به کارتخوان منتقل شده و دستگاه تنها در صورتی اقدام به چاپ رسید می‌کند که تراکنش با موفقيت انجام شده و مبلغ سند از حساب مشتری کسر شده باشد. همزمان، کارتخوان اطلاعات لازم برای رایانه را نیز جهت ثبت در سیستم حسابداری ارسال کرده تا اطلاعات عمليات مالی انجام شده به سيستم برگشت داده شود

ادامه مطلب
MPOS

راه کار پرداخت سیار با استفاده از کوچکترین و سبکترین پایانه های فروش همراه  (MPOS) در دنیا پذیرش آسان کارت در هر زمان و هر مکان از طریق  mPOS و تلفن همراه یا تبلت را فراهم می نماید. 
اتصال ساده و راحت   mPOsاز طریق بلوتوث به تمامی موبایل ها و تبلت ها با اندازه کوچک و وزنی کم و قابلیت انجام انواع تراکنش ها این دستگاه را به یکی از جالب ترین روش های پرداخت تبدیل کرده است.
با توجه به وزن کم این دستگاه ها (کمتر از 120 گرم)، حمل آن بسیار آسان است. و با وجود وزن کم، این دستگاه بسیار مستحکم بوده و تست های محیطی را نیز پشت سر گذاشته است. و کارایی بالای باطری آن برای حالت انتظار و انجام تراکنش، استفاده سیار از این دستگاه را بسیار تسهیل نموده است. 
دستگاه های ارائه شده دارای پردازنده هایی قوی و سریع هستند که این قابلیت ها توان و ظرفیت مورد نیاز برای تعامل با برنامه های مختلف را فراهم می کند. 
راه کارهای پرداخت سیار در حال توسعه روزافزون هستند. با توجه به گسترش استفاده از ابزارهای سیار مانند موبایل، تبلت و فبلت ها که امروزه در تمامی محیط ها از جمله کسب و کارها مورد استفاده قرار می گیرند، نیاز به توسعه روش های پرداخت سیار بیش از پیش احساس می شود. راه کار mPOS  گامی در جهت این توسعه می باشد، از ويژگی های این راه کار این است که قابلیت ورود رمز توسط دارندگان کارت برروی این دستگاه نسبت به دستگاه های موجود بسیار تسهیل شده است. مشتری کارت را نزد خود نگه می دارد، هزینه را تایید می کند، رمز را خودش وارد می کند، و سپس دستگاه را به پذیرنده بر می گرداند. پذیرنده، مابقی فرآیند خرید را از طریق موبایل و یا تبلت خود انجام می دهد. 

 

 

 

                                                  

 

 مزایا :
1. قیمت مناسب دستگاه در مقایسه با GPRS POS.
2. کاهش هزینه پشتیبانی دستگاه
3. مزنگاری با پروتکل DUKPT.
4. عدم نیاز به نیرو جهت تغییر کلید رمزنگاری.
5. عدم نیاز به رول کاغذ.
6. حجم و وزن کمتر.
7. مطابقت با استاندارد       
8. امکانات نرم افزاری وسیع بر روی موبایل و PC

 

 

ادامه مطلب